03 Mart 2012

PROMOSYON ŞAPKALARDAN ÇANTA YAPIMIGerekli malzemeler:
2 adet şapka
1 adet fermuar
İstenilen boyda kordon (Çanta sapı için istenirse kumaştan veya başka malzemeden de yapılabilir)
Çeşitli boncuk (burada tahta boncuk kullanıldı).

Yapılışı:Önce yeşil işaretli kısımlar çıkarılır. İki şapka iç içe oturtulur ve kenarlardan dikilir. Siperlerin kenarına fermuar dikilir. 

Fermuar kapatıldığında çantamız şeklini almıştır. Siperler açık kalmasın diye ön tarafa bir düğme veya boncuk dikilir, arka tarafa da bir brit yapılır. Şapkanın içi astarlanabilir.
Siyah kordon çift kat bükülerek istenilen boyda hazırlanır. Üzerine Tahta ve lacivert cam boncuklar dikilir. Hazırlanan bu sap siperlerden birinin her iki kenarına 4 cm. kadar dikilir. (Köşelerden halka dikip sapı buraya taktım ama çanta düz durmayıp ters dönüyordu bu çözümü buldum.)
Daha sonra ön yüze gelecek markayı kapatmak için bir figür yapılır. Herhangi bir yün motif de kullanılabilir.


Şapkanın arka kısmındaki oyukluktan dolayı, çantanın arka dış yüzünde ve çantanın iç kısmında iki adet cep oluşur. Dış yüzündeki yere istenirse cep telefonu (pek güvenli olmaz ama :)), istenirse sigara (o da sağlıklı değil), gözlük vs. konulabilir.


Bu projemi 17.11.2009 tarihinde Derya Baykal'a gönderdim ancak o tarihlerde fazla takip edemediğim için programında yayınlandığı hakkında bilgim yok.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder